Copyright      Vitality Foods Ltd 2009
Tradycyjna lakto fermentacja polega na naturalnie występujących pożytecznych kulturach tak zwanych lactobacilli*. Te kultury żywych bakterii są podobne do tych używanych do produkcji jogurtu i kwasu chlebowego. Lactobacilli przełamują cukry w owocach i warzywach i produkują kwas lakcydowy, który działa jak naturalny konserwant.


Co to jest lakto fermentacja?
Najpierw świeże, bogate w witaminy owoce lub warzywa są myte i krojone. Następnie są mieszane z mała ilością soli morskiej. Celem i efektem soli jest:
Mieszanka pakowana jest do hermetycznego naczynia fermentacyjnego i umieszczana w ciepłym miejscu w celu fermentacji. Kiedy tylko wstępna fermentacja jest zakończona, produkty są przechowywane w niskiej temperaturze przez okres dojrzewania. Jeżeli proces jest prawidłowo kontrolowany, finalne produkty są w stanie stabilnym i bezpiecznym i mogą być przechowywane w chłodnym, zaciemnionym pomieszczeniu przez prawie nieograniczony czas. 
Dowiedz się więcej jak kontrolować proces lakto fermentacji.
Proces
  • Odsączenie z soków
  • Zakonserwowanie owoców lub warzyw wtedy kiedy proces fermentacji się rozpocznie
  • Pomoc w regulowaniu procesu fermentacji 
*Termin “lacto” jest używany w celu opisania szerokiej rodziny przyjaznych bakterii, które zamieniają cukry w kwas lakcydowy. Niektóre z tych bakterii są charakterystyczne dla mleka inne dla warzyw. Warzywa przetworzone dzięki naszym starterom w procesie lakto fermentacji nie zawierają mleka lub składników mleko-podobnych.
Lakto fermentacja jest starożytną metodą konserwacji żywności.
Preserving tradition with technology
Vitality Foods
Lakto fermentacja